Iittala Lempi universaalklaas 34cl kirgas 2tk

30,80 €
Püsikliendile täishinnaga toodetelt -10%. Logi sisse või Registreeru püsikliendiks
Tootekood: 951169
Ühik: tk
Laoseis: 6
Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Iittala Lempi universaalklaas 34cl kirgas 2tk

Kogus:
Kaubamärk:
Kirjeldus

Iittala Lempi universaalklaas sobib kasutamiseks nii argi- kui ka pidupäeval. Klaasid on nutikalt ruumisäästlikud, sest on kergesti ja kindlalt virnastatavad nii ülespidi kui ka tagurpidi.

Iittala Lempi universaalklaasi disainis Matti Klenell.  Lempi jalaga klaas on objektiivselt vaadates väga hea disainiga. Kui seda hinnata, saab öelda, et jah, see töötab. Disainer Klenell kirjeldab: “Sa näed seda klaasi igal pool, igas pubis. Oleme üritanud sellest sarja välja ehitada, Iittala väga hindab tooteperekondi, aga see pole õnnes­tunud, sest see klaas töötab just sellisena. See oli ka lähteülesanne: disainida klaas igaks sündmuseks ja seda saab tõepoolest igal pool kasutada. See müüb siiamaani hästi ja inimesed ostavad uusi, kui vanad katki lähevad. Ja seda on palju kopeeritud, mis on omamoodi tunnustus. See on natuke alandlik ja anonüümne toode, aga ma tunnen, et olen sellega head tööd teinud.”

Iittala juured ulatuvad 1881. aastasse, kui soomlane Petrus Magnus Abrahamsson rajas Iittala külla klaasitehase, millest kujunes soomlaste jaoks rahvusliku kultuuri kandja. Kuna Soomes polnud sel ajal piisavalt klaasipuhujaid, toodi esimesed Iittala klaasipuhujad Rootsist. Iittala, nagu me teda täna tunneme, sai alguse 1920–1930 ning läbimurre toimus vabrikus 1930–1940, kui tänaseks kultusliku mainega soome disainerid nagu Alvar Aalto, Aino Aalto ja Kaj Franck juhtisid Iittala brändi arengut. Nad uskusid, et klaastooteid tuleks disainida läbimõeldult ning disain peaks olema kättesaadav kõigile. Eesmärgiks võeti ilu ja funktsionaalsuse ühendamine. Osa toona disainitud toodetest on tootmises tänaseni.

Praegu on Iittala palju enamat kui lihtsalt klaasivabrik – ettevõte toodab klaasi, keraamikat, söögiriistu, aga ka kodutekstiile, soovides pakkuda ajatut disaini, mida kunagi minema ei visata. Iittala koos teiste tuntud Soome kaubamärkidega nagu Arabia, Fiskars ja Hackman kuulub Fiskars kontserni.

Hooldusjuhised:

Asetage klaasid nõudepesumasina ülemisse korvi nii, et nende servad pesemise ajal üksteisega kokku ei puutu.

Täitke nõudepesumasina alumine korv muude esemetega, nii et veejoad ei saa ülemisi klaase liigutada.

Piimaklaasid on soovitav enne masinasse panekut loputada külma veega, et valgud ei sadestuks ega põhjustaks klaasides hallinemist.

Eelistatavalt kasutage lühikest pesuprogrammi ja madalat temperatuuri.

Kohe pärast pesemist ei tohiks sooje klaase üksteise sisse ladustada, et vältida kinnijäämist ja purunemist.

Pressitud klaaside, näiteks Raami, Kartio, Kastehelmi ja Aino Aalto, samuti puhutud klaaside Ultima Thule puhul soovitame maksimaalselt 50° C pesemistemperatuuri ja tablettide või pulbrilise pesuvahendi kasutamist. Nii tagate, et klaasipind ei muutuks kriimustatuks või häguseks.

Õrnad jalaga klaasid, kannud ja karahvinid soovitame pesta käsitsi.

Sarnased tooted

Iittala Essence kokteiliklaas 63cl 2tk

Tootekood: I367811 ,   Laoseis: 5 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
37,30 €

Iittala Ultima Thule punase veini klaas 23cl 2tk

Tootekood: 950071 ,   Laoseis: 4 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
55,80 €

Iittala Essence 48cl õlleklaas 2tk

Tootekood: 365098 ,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
37,30 €

Iittala Kastehelmi universaalklaas 26cl tumehall 2tk

Tootekood: 367024 ,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
32,60 €

Iittala Senta valge veini klaas 29cl 2tk

Tootekood: 950635 ,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
28,90 €