Arabia Muumi kruus Päritolu austades

26,60 €
Tootekood: 100387
Ühik: tk
Laoseis: 5
Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Arabia Muumi kruus Päritolu austades

Kogus:
Kaubamärk:
Kirjeldus
Arabia kauss Muumi Päritolu austades on peegeldus Tove Janssoni raskest perioodist oma elus. Kaks omavahel põimunud melanhoolse tooniga lugu –  “Muumipapa ja meri” ning “Hilja novembris” – räägivad Tove Janssoni leinast ja igatsusest peale ema kaotust.

Arabia kruus Muumi Päritolu austades

Oma viimase Muumiraamatu “Hilja novembris” kirjutas Tove Jansson vahetult pärast ema surma. Muumiorus on sügis. Muumiperet ei ole kodus ning seltskond enesega pisut puntras tegelasi seab end sisse tühja muumimajja. Nad tunnevad pererahvast puudust, võrdlevad omi tegemisi nende omadega ning raamatu lõpus lahkuvad kõik taas eri suundades. Muumiperet jääb ootama vaid Nuuskmõmmik. Aiasügavuses seisab samba otsas Muumipapa sinine klaaskuul – kogu Muumioru keskpunkt. Klaaskuul peegeldas alati neid, kes seal elasid, kuid on nüüd täiesti tühi, valmis täituma ükskõik millega. Kuni lõpuks ühel õhtul hakkab klaaskuuli seest paistma pisike, aga kindlalt püsiv valgustäpp

Raamatus “Muumipapa ja meri” otsustab Muumipere kolida kaugel saarel olevasse tuletorni. Sügishooaja ookean on ettearvamatu ja metsik ning kõik tegelased kogevad uut keskkonda omal kombel. Muumitroll eelistab olla omaette, Muumimammat vaevab koduigatsus ja Muumipapa üritab aru saada looduse metsikusest. Ainult Väike My on endine, sest ta mõistab saart ümbritsevat salapära ja sünget atmosfääri.Kujundaja Tove Slotte on Arabia nõudele Muumisid loonud alates 1990. aastate algusest. Inspiratsiooni ammutab ta Tove Janssoni originaaljoonistustest.Kasutatakse Kaj Franki Teema sarja 15 kaussi.

 

Arabia kauss Muumi Päritolu austades hooldusjuhised:

1. samm: Kõik praegu tootmises olevad Arabia nõud on masinas pestavad, välja arvatud kulla või plaatina kaunistustega nõud. Glasuuritud pind annab nõule ilusa välimuse ja vastupidavuse. Järgides nõudepesu- ja loputusvahendite doseerimisjuhiseid, saate Araabia tooted hoida võimalikult kirkad ja läikivad. Väga määrdunud nõusid võib esmalt leotada kuumas vees, kuhu on lisatud nõudepesuvahendit. Loputage nõu enne nõudepesumasinasse panemist.

2. samm:Arabia virtokeraamika on ahjukindel (*). Ahju kasutamisel olge ettevaatlik ja ärge asetage nõud otse ahjust külmale, märjale või teraspinnale  – järsu temperatuurimuutuse tõttu võib nõu puruneda. Samuti ei tohiks nõud panna otse sügavkülmikust kuuma ahju ega kuumas ahjust sügavkülmikusse, vaid see peaks lubama temperatuuril stabiliseerida. Ahjus kasutamise ajal peab põhi olema vedeliku või toiduga kaetud kogu kuumutamise aja. Temperatuur ei tohi ületada 250 kraadi ja kaugus küttelemendist peab olema vähemalt 10 cm.

*Paratiisi serveerimisvaagen 36cm ja Paratiisi kauss 23cm – ei ole ahjukindlad

3. samm: Kõik praegu tootmises olevad Arabia nõusid võib kasutada mikrolaineahjus, välja arvatud need, millel on metallkaunistus. Kulla- ja plaatinakaunistused ning metallosad ei sobi mikrolaineahjudesse.

4. samm: Arabia nõud on külmakindlad, aga ärge pange otse külmikust võetud nõu kuuma ahju ega vastupidi kuuma nõu külma. Vedelikuga täidetud nõu võib külmas puruneda, kuna vedelik külmudes paisub.

Sarnased tooted

Muumi 15cm kauss Mymla.

Tootekood: 008861 ,   Laoseis: 5 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
26,60 €

Iittala Taika kauss 2,8L/26cm valge.

Tootekood: I018051 ,   Laoseis: 1 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
97,19 €

Iittala Teema kauss 15cm kollane

Tootekood: I366823 ,   Laoseis: 8 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
18,10 €

Arabia Muumi kauss 15cm Tusklikupreili (Piripiiga)

Tootekood: 100724 ,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
26,60 €

Arabia Muumi kauss Laskumine

Tootekood: 101275 ,   Laoseis: 6 ,   Tarneaeg: 1-3 tööpäeva ,   Hilding:
29,70 €