Looduslikud eelistused meie valikutes
Looduslikud eelistused meie valikutes
  • Kuupäev: 14.05.2023

Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.

Lapsed on vastuvõtlikumad erinevatele kemikaalidele ja lisaainetele nii rõivaste, kosmeetika kui puhastusvahendite osas. Liigne kontsentratsioon ebasobilikke koostisosasid võib tekitada nahaärritusi või muid terviseprobleeme. Samuti on hea mõelda, et eelistades looduslikke ja puhtaid tooteid, hoolitseme lisaks oma perele ka loodusest meie ümber. 

Orgaanilisest vill-siidist ja meriinovillast riided aastaringseks kasutamiseks
Veel hiljuti lõhnas villane rõivas juba pärast lühikest matka ebameeldivalt, seda oli raske pesta ja lisaks torkis see vastu keha kandes hirmsasti. Kuid niimoodi oli see varem. Kõige kvaliteetsem on meriinolamba vill. Tegemist on maailma pehmeima villaga, mis peaaegu et ei ajagi ihu kihelema, seda tänu pikkadele ja pehmetele kiududele. Vill annab sooja ka märjana, muutes selle ideaalseks materjaliks pikemate või lühemate peatustega tegevuste ajal. Kuna villakiud sisaldavad endas õhku, ei kaitse see mitte ainult külma, vaid ka sooja eest. Vill on suurepärane materjal erinevate klimaatiliste tingimuste ja tegevuste tarbeks.

Villa iseloomustavad järgmised head omadused:

  • Villakiud sisaldavad muuhulgas valke, mille keemiline struktuur annab villale elastsuse, venimiskindluse ja pehmuse
  • Kokkupuutel veega vabastavad kiududes leiduvad valgud sooja;
  • Villakiudu iseloomustab suur niiskusimavus – kiud võivad imada endasse sellise koguse niiskust, mis vastab 30% nende kaalust kuivana, ilma et vill ise tunduks märg;
  • Villakiud sisaldavad ka suure koguse õhku, mis isoleerib nii külma kui sooja.
  • Vill-siid riided on suvisel hooajal just parajalt õhulised, kerged ja hingavad.

 

Miks me armastame ENGEL riideid ja aksessuaare?

Engel Natur on Saksa päritolu kvaliteetse ja öko sertifikaadiga alusriiete tootja. Tegemist perefirmaga, kus on valmistatud riideid juba 85 aastat. Tänasel päeval on Engeli tootevalikus alusriideid igas vanuses lastele (sh enneaegsed beebid) ja täiskasvanutele. Uudse tehnoloogia abil on lisandud ka meriinovilla spordipesu.

Kõik Engel meriinovillased, vill-siid ja orgaanilisest puuvillast riided on värvitud täiesti ohutute ja looduslike värvidega. Värvivalik on Engelil esinduslik ja ajatu. Kasutatav meriinovill on parimast orgaanilisest toorainest. Kogu tootmisprotsess on üles ehitatud selliselt, et oleks loodusele minimaalselt koormav.

ENGEL noortele emadele
ENGEL on mõelnud ka noortele emadele, kelle jaoks on loodud spetsiaalsed orgaanilisest puuvillased mugavad imetamise rinnahoidjadimetamise pluusid ja vill-siid pestavad rinnapadjad.

Meile meeldivad looduslikud puhastusvahendid
Tavapäraste puhastusvahendite tootmisel ja kasutamisel tekkivad jääkained kuhjuvad nii looduses kui inimorganismis, põhjustades mitut sorti kahju, ökoloogilised alternatiivid on aga 100% biolagunevad, tehes tõhusalt puhtaks kodu ning jättes puhtaks ka looduse. Puhas kodu, puhas loodus.

Tavalised pesu- ja puhastusvahendid sisaldavad naftakeemiast valmistatud aineid, sünteetilisi lõhna-, värv- ja säilitusaineid, sünteetilisi tensiide, fosfaate, ensüüme, kloori, optilisi värvikirgastajaid, tugevaid pleegitusaineid jne. Need biolagunevad raskesti või üldse mitte ning kogunevad veekogudesse ja pinnasesse.

Ökoloogilised puhastusvahendid on aga looduses täielikult biolagunevad, kuna nende puhastav toime on saavutatud looduses leiduvate taimede ja mineraalide vastavaid omadusi ära kasutades. Mahedates puhastusvahendites ei kasutata ensüüme, naftakeemiast valmistatud pindaktiivseid aineid, samuti sünteetilisi lõhna-, värv-, säilitus- ja pleegitusaineid, selle asemel sisaldavad need puhtaid taimseid tensiide, taimsetest õlidest valmistatud seepe, pesuaineid suhkru või kookosõli baasil, naturaalseid eeterlikke õlisid, taimset alkoholi, sidrunhapet, soodat, mineraalseid silikaate ja aluminaate ning pimsi- ja lubjakivipulbrit. Seega aitab ökoloogiliste puhastusvahendite eelistamine hoida ja säästa loodust ja vett. 

Lai valik kvaliteetseid, tõhusaid ja hinnatud puhastusvahendeid (SONETT; ENZYPIN, FRIENDLY ORGANIC, MULIERES, ECOEGG) leiad siit.Looduskosmeetika on nahasõbralik ja keskkonasäästlik valik
Looduskosmeetika koostisosad on kõik orgaanilist päritolu. Looduskosmeetika ei sisalda sünteetilisi ega ka keemilisi lisaaineid, sh parabeeni, silikooni, petrooleumvaha ja teisi kunstlikke kemikaale. Kõik taimed ning nendest saadavad mahlad ja õlid on kasvatatud mahepõllumajanduslikult ehk ilma keemiliste väetiste ja kahjulike sünteetiliste komponentideta.

Looduskosmeetikal on parem mõju nahale, see ei kahjusta nahka ega tervist ning orgaaniline kosmeetika on keskkonnasõbralik.

Kõik mida me oma nahale määrime, imendub meie organismi. Keskmine naine kasutab umbes 12 erinevat ilutoodet päevas, mõnikord ühte toodet isegi kaks korda päevas. Kui need tooted sisaldavad keemiliselt ja sünteetiliselt töödeldud aineid, siis need samad kunstlikud koostisosad imenduvad nahalt meie kehasse ja hakkavad mõjutama kogu meie organismi tasakaalu. 

Eriti oluline on kasutada orgaanilist kosmeetikat allergikutel ja väga tundliku nahaga inimestel, sh ka nendel, kellel esineb nahaprobleeme (ekseem, akne jm), rasedatel ning väikelastel.

Orgaaniline põllumajandus välistab täielikult sünteetiliste kemikaalide ja väetiste kasutamise, mida leidub tihti tavakosmeetikas ja mis on kahjuliku mõjuga pinnasele, põhjaveele ning samuti meie tervisele. Orgaaniliste taimede kasvatuses ei kasutata geneetiliselt muundatud organisme. Kasutades orgaanilist kosmeetikat, hoolitsed nii oma naha ja ka tervise eest ning kaitsed ökosüsteemi.

Hinnatud looduskosmeetika brändid WELEDA, NAIF, Laboratoires de Biarritz jt leiad siit.Toidulisandid, mis tõesti toetavad tervist
Aeg-ajalt on paljudel meist kasulik tarbida toidulisandeid. Näiteks D3 vitamiin on vajalik juba lastele alates sünnist, C-vitamiin ja tsink viiruste perioodil, probiootikumid erinevate seedehäirete korral jne. Siinkohal on aga oluline valida tõeliselt kvaliteetne, võimalikult looduslik ja hästi imenduv toidulisand. Ja mõistlik hind on samuti argument. Oleme koondanud MinuLaps e-poe valikusse aastate jooksul just need brändid, mida usaldame, on saanud väga head tagasisidet ja tõesti toimivad.


 

Jaga sõpradele: