Miks eelistada looduslikke pesupesemisvahendeid?
Miks eelistada looduslikke pesupesemisvahendeid?
  • Kuupäev: 13.06.2024

Pesupesemisvahendite valik on poodides väga lai ning nende seast leida oma pere jaoks kõige sobilikum võib olla üsna keeruline. Järjest enam tõuseb inimeste teadlikus tervislikest eluviisidest, sh tervisele ja keskkonnale sõbralikest pesupesemisvahenditest.

Tavapesuvahendite valik on poodides külluslik ning valida saab nii hinna, paki suuruse, meelepärase lõhna ja erinevate "säravpuhta pesu" lubaduste vahel. Paraku sisaldavad need pulbrid reeglina kahjulikke fosfaate, värv- ja lõhnaaineid ning muid tervisele ja loodusele kahjulikke aineid.

Paljud tavapesuvahendid põhjustavad allergiaid ja muid nahaärritusi. Isegi lastearstid soovitavad pesta lastepesu võimalikult puhaste pesupesemisvahenditega. 

Looduse sõbralikud on sellised pesupulbrid, mille pakendil on märge, et nad: 1) ei sisalda fosfaate 2) koosnevad looduses bioloogiliselt lagunevaist ja keskkonnale ohutuist aineist 3) ei sisalda optilisi kirgastusvahendeid või tugevaid pleegitajaid. Fosfaati sisaldav pesupulber koormab veekogusid toitainetega, taimed hakkavad liigselt vohama ning veekogu eutrofeerub. 

Meie eelistus kuulub Sonett looduslikele puhastusvahenditele, sh pesupesemisvahendid. Need on tõesti 100% looduslikud ja toimivad tõhusalt.

Mida võiks teada Sonett puhastusvahenditest?1977. aastal asutatud Sonett oli üks esimesi looduslike puhastusvahendite tootjaid Euroopas. Ettevõtte asutamine jääb aega, mil üha enam hakati märkama tavapäraste pesuainete tootmisel ja kasutamisel tekkivate jääkainete kuhjumist looduses ning inimorganismis. Firma asutajate üheks lähteajendiks oli soov valmistada kiirelt ja täielikult biolagunevaid pesuvahendeid, mis oleksid ühelt poolt tõhusad ning teisalt keskkonnasõbralikud.

Sageli tundub, et tavapärases kodukeemias on rohkem keemiat ja vähem kodu ning neid tootvate ettevõtete põhieesmärk on pelk kasumi teenimine. „The Business of Business is Business” öeldakse tabavalt. 
Üle 30 aasta kogemust aga näitab, et ka hoopis teistsugune lähenemine on võimalik. Euroopa üks juhtivaid looduslike puhastusvahendite tootjaid Saksa firma Sonett paistab selles seltskonnas väga erandlik välja ja mitte ainult oma toodete loodus- ja inimsõbralikkuse tõttu. Loodussäästlik lähenemine ärile on imetlusväärne ja neid tooteid ostaks juba lihtsalt seetõttu, et sellele ettevõtmisele austust ja poolehoidu avaldada, toodete endi tuntud headusest rääkimata.

Tänaseks kuulub firma tootevalikusse pea 40 toodet, mis kõik järgivad eeltoodud põhimõtteid:

  • 100% biolagunevad
  • sisaldavad mahepõllundusest pärit taime- ja eeterlikke õlisid
  • ei sisalda geneetiliselt muundatud toorainet
  • ei sisalda naftakeemiat
  • ei sisalda ensüüme
  • ei sisalda sünteetilisi lõhna-, värv- ja säilitusaineid
  • kõik tooted kannavad vastavat ökosertifikaati

Alates märtsist 2011 on Sonett sertifitseeritud kui kliimasõbralik ettevõte, mis vastab Stop Climate Change standardile.

Sonett puhastusvahendeid (sh pesupesemisvahendeid) saad mugavalt valida siit.

Jaga sõpradele: