Milline mööbel valida beebile?
Milline mööbel valida beebile?
  • Kuupäev: 29.01.2023

Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.

Võrevoodi või vooditasku/beebihäll
Paljudel vanematel on enne esimese lapse sündi ilus visioon sellest, kuidas nad sisustavad tõelise printsessi või printsi toa. Ja kuidas nende beebi magab seal mõnusalt öö läbi kuni hommikuni. Selline ilus visioon realiseerub paraku siiski vähemusel, sest beebi soovib enamiku ajast vaid vanemate lähedust. Seetõttu on ilmselt kõige lihtsam paigutada võrevoodi või hoopis vooditasku/beebihäll oma voodi kõrvale või lähedusse. Sealt on mugav igal ajal lapsel silma peal hoida ja ka laps tajub vanema lähedust. See aga aitab omakorda beebil rahuneda ja lihtsamini uinuda.

    

Kui otsus langeb võrevoodi kasuks on hea veel mõelda selle funktsioonidele. Klassikaline võrevoodi suurus on 60x120cm. On võrevoodeid, millel saab lapse kasvades ühe külje eemaldada ja asendada see võrevoodi lisaküljega. See on väga praktiline lahendus, sest voodi kasutusaeg on pikem kui beebiiga. Laps saab siis lihtsa vaevaga minna ise voodisse ja sealt välja tulla, rohkem vabadust ja iseseseisvust. Selline lahendus sobib orienteeruvalt kuni 3-4 aastasele lapsele (olenevalt pikkusest).Valides aga võrevoodi-lastevoodi mõõdus 70x140cm on kasutusaeg kokkuvõttes veelgi pikem. 140cm laps on vanuselt ca 8-9 aastane. Näiteks TROLL valikus on sellised voodid mudelitel Scandy ja Sun. Nendel mudelitel on komplektis kohe kaasas lastevoodi jalutsiosa, millega saab ümber kujundada võrevoodi lastevoodiks. 

    

Madrats ja madratsikate
Kindlasti kuulub võrevoodi või vooditasku/beebihälli juurde sobivas mõõdus ja pehmusega madrats. Klassikaline küsimus on kas pehme või kõva madrats? Kõvemat madratsit peetakse lapse selgroo jaoks paremaks, samas pehmema madratsi kasuks räägib asjaolu, et lapse uni võib olla parem. Seetõttu on madratsi valikul ilmselt parem lähtuda oma isiklikust tunnetusest. Madratsi materjali osas on samuti mitmeid erinevaid variante - poroloonmadrats, fiiberplokkmadrats, kookosmadrats või hoopis hüpoallergiline madrats. Kui madrats valitud, ei saa üle ega ümber kattemadratsist. Madratsikate on oluline just seetõttu, et paratamatult tekib beebil mähkme "lekkeid" ja siis on tõeliselt kurb, kui madrats määrdub. Madratsi puhastamine on üsna tülikas ja ajamahukas ettevõtmine. Kattemadratsi pesemine on aga lihtne, tavaliselt lubatud ka masinpesu.

Voodipesu, tekid ja padjad
Beebivoodisse ei ole vaja palju asju. Paar kummiga voodilinaväike tekike ja voodipehmendus. Patja ei ole beebile vaja, kuid juba aastaselt võib esimese madala padja lisada.

Mähkimislaud ja riidekummut
Kuskil on vaja beebi mähkmeid vahetada, mähkmeid ja tema riideid hoida. Paratamatult hakkab riideid pidevalt juurde tulema, olenemata hooajast. Isegi kui suurus vahetub alguses kiiresti, riietekihid ainult lisanduvad.

    

Seetõttu on üks korralik kummut kindlasti väga praktiline valik. Väga hea valik on kummut, mille peal on eemaldatav mähkimislaud. Mähkmete vahetamisel on sel juhul vajalikud riided kohe käepärast võtta ja kõik asjad ühes kohas koos. Samas võib mähkimislaudasid olla ka rohkem. Näiteks kummut-mähkimislaud magamistoas ja eraldi mähkimislaud vannitoas. 

Mänguasjadest
Isegi kui plaanid soetada võimalikult vähe mänguasju, siis paratamatult hakkab neid pidevalt lisanduma. Neid tuleb kingitustena siit ja sealt, samuti on mõned mänguasjad lausa paratamatult vajalikud. Teatud hetkel on neid juba palju ja siis on mänguasjade kast oluline. Tasub valida vastupidav ja ajatu disainiga, mida saab kasutada aastaid.

Öövalgustitest
Isegi kui beebi magab vanemate juures on õhtusel-hämaral ajal mõnus, kui toas on väike soe valgus. Laste öövalgustid on selleks täpselt parajad. Lapsepärane väike valgusti lisab tuppa enne lapse uinumist hubast ja sooja meeleolu. Lapse kasvades on öövalgusti just see, millega ta kolib oma tuppa ja üks olulisemaid une-eelseid turvaelemente.
Valides mööblit ja aksessuaare, soovitame piiluda MinuLaps e-poodi. Sealt leiab praktiliselt kõik olulise lastetuppa ja rohkemgi veel.

Tegutsedes juba ligi üheksa aastat on MinuLaps e-pood lastevanematele alati pakkumas parimat kvaliteeti ja häid soovitusi. 

Jaga sõpradele: